Про евакуацію з Нікополя місцеві автори написали вірші.
Повідомляє NikopolART.
З 12 травня триває обов’язкова евакуація з деяких районів міста.
Евакуація
Я не хочу покидати рідний дім
І не хочу обіцянок ні чиїх.
Тут жили ми під воєнний смертний грім,
Уникали дронів й попадань прямих.
Скаже хтось, вчепились за своє майно.
Вже багато що перетворили на багно.
Спалено, розбито, знищено, на жаль.
Хтось давно поїхав у далеку даль.
Сумно дивляться портретики на нас
І пече у серці сиротою час.
Вже давно роздерті душі на шматки,
Вже розбиті старі батьківські хатки.
І будинок синовий згорів до тла.
І болюча пʼята вже у нас весна.
Квітне на пожарищах бузок,
До батьківських кличе нас стежок.
Автор Бєлякіна Наталія, м. Нікополь.
м. Нікополь,13.05.2026р

Де та межа між вірою і розпачем,
Яку душі не можна перетнути?
Убережи, прошу Тебе я, Господи,
Від ворога і внутрішньої смути.
Спини невірну руку можновладную,
Яка збирається негідно учинити.
Хисти наш край, нагороди відрадою,
Не дай колиску Волі погубити!..
Провулки Тихий, Вільний і Малиновий…
Тут пам’ятають Троїцьких героїв!!!
Грушка, Весела, Мирна, Абрикосова…
Щодня стоять зі страхом у двобої.
Чекають захисту Софіївська, Поштова,
Музейна, Кримська, Бризова, Тениста…
Сірко і Коцюбайло в лавах знову!
І дух Виговського повстав за місто!
Таврійський, Трубний, Звивистий і Пляжний,
Очаківський, Короткий, Кобзарів…
Покинути??? Хтось легко так розважив,
Бо не йому із серцем рветься Дім.
Паромна, Мелітопольська, Донцова,
Новицького, Підкови і Франка…
Пречиста Діво, захисти Покровом
Тут кожного, хто Дім чимдуж тримав!..
Най сила Роду буде нам підмогою!
Не втратимо ми гідности і віри,
Щомиті дякуючи Воїнам і Богові
За кожний крок до праведного миру.
Автор: Ольга Мітченко
16.05.2026
Повідомити новину або надіслати поезію (прозу) можна на електронну пошту: nikopol-art@ukr.net
