Від слухачки до викладача з української мови: історія нікопольчанки Наталії Бєлякіної

З початку війни Росії в Україні багато наших земляків почали активно цікавитись курсами з української мови. Для цього створено безліч цікавих інтернет ресурсів, одразу в декількох бібліотеках Нікополя проходять курси з української мови. А також організован курс з вивчення державної мови для працівників НКДЦ. Працівників культури, спілкуватися щирою українською мовою навчає поетеса Наталя Бєлякіна.

Нещодавно NikopolART вона розповіла, як шукала перші курси з української мови у Нікополі. Пані Наталя має технічну освіту. 33 роки вона пропрацювала на Південно-трубному заводі. Вийшовши на заслуженний відпочинок, жінка зайнялася поезією. Її матеріали неодноразово публікували в газеті “Репортер”.

Наталія Бєлякіна

Спочатку не могла знайти курси української мови

“…Перші курси в Нікополі я просто не змогла знайти, – розповідає Наталя. – Тоді, мені запропонували в центральній бібліотеці вести самій курс вчимося разом “Переходь на українську” для ще таких же, як я бажаючих вдосконалити мову. Потім були трьох місячні курси в Центрі освіти дорослих”, з чудовою вчителькою української мови. Треті курси мені запропонували вести місяць назад в НКДЦ для працівників культури. Бо пам’ятаю, як сама довго шукала курси української мови. У нашого марафону “Говоримо українською” особлива, не зовсім стандартна програма.”

Попри те, що Наталя вже сама веде курси української мови, вона продовжує вдосконалювати свої знання. Зараз вона відвідує безкоштовні курси з української мови, що проходять у Центральній бібліотеці.

” На  четверті курси я прийшла з надією знайти, щось новеньке, неординарне у викладанні, чим можна поділитися з учасниками нашого мовного марафону “Говоримо українською” в НКДЦ . Бо, на нашому марафоні люди в цих питаннях далеко попереду і вже всі не один рік працюють за цим курсом, мають певну філологічну, культурно-просвітницьку освіту, чималий досвід роботи і тому їм треба супер-новинки…”

Враження від першого заняття у центральній бібліотеці

 

“…Сподобалось на першій зустрічі все. Вчитель української мови з п’ятої школи Тетяна Оришкевич, молода, симпатична, з чудовою українською. Як мені розповіли, вона на волонтерській основі сама вийшла на бібліотеку з пропозицією вести курси два рази на тиждень. Роздала яскраві програми. Свою розповідь супроводжувала відеопрезентацією на екрані. Почала з історії виникнення мови, з історичних фактів заборони української і важливості в наш час вивчення рідної мови. Багато було зацікавлених різного віку від школярів, переселенців. Бачила як у хлопця, дівчинки і у жіночки, здається, бібліотекаря брали інтерв’ю. Всі на уроці були активні, особливо один молоденький хлопчик, продемонстрував своє знання правил з української мови. Я після закінчення запитала: “З якої він школи?” Відповів, що з 24, але вже вступає до Київського національного університету на режисерський факультет, розуміє, що для його майбутньої професійної діяльності мова буде надто важлива. Мене дуже радують такі настрої і дії нашої молоді. Тішусь, що маю багато однодумців. Це об’єднує, – ми стверджуємо свою країну, мову, традиції”

Tagged: Tags