Через велику війну нікопольчанка Марія Буцонь виїхала до Німеччини. Будучи закордоном вона продовжує популяризувати рідні традиції. Розповідає NikopolART.
В цьому році Марія долучилася до великої команди організаторів, які влаштували театралізоване дійство у місті Падерборн.
“6 січня пройшла хода та театралізоване дійство в самому центрі міста Падерборн. Ми завершили святкування циклу різдвяних свят та познайомили місцевих жителів з нашими українськими традиціями, в тому числі з колядуванням, щедруванням, водінням кози”, розповідає Марія.

Німецький глядач мав змогу не лише подивитися виставу, а й почути гарний спів українського хору. В цьому році організатори вирішили вмістити родзинку у саме дійство – компонент німецької традиції – Dreikönigstar (Три царі, волхви – в західноєвропейській традиції Мельхіор, Каспар, Валтасар – люди, які принесли дари немовляті Ісусу Христу, що народилося у Віфлеємі.)

Також процесі заходу глядачі чули український “Щедрик” Миколи Дмитровича Леонтовича та “Тиху ніч” Франца Грубера. Також в колаборації була Коза, Циган, Лікар…Всім дуже сподобалась гра наших акторів.
Як нікопольчанка у Німеччині популяризує українські традиції

“Найголовнішим було не тільки популяризувати українську культуру, а й провести збір коштів, які підтримають наших Захисників (а саме купівлю переносних печей та генераторів, які зігріють наших Бійців в окопах). Також важливий меседж є у тому, що в Україні продовжується війна в якій спеціально знищують театри, музеї і багато іншої важливої культурної спадщини. Тому ми продовжуємо передавати і нести в світ нашу культуру і традиції. Український народ – це унікальні люди, яких не скорити та не знищити!”, каже Марія.
Того дня у заході брали участь українці, які під час повномасштабного вторгнення росії в Україну знайшли тимчасовий прихисток у Німеччині. За словами Марії, допомагали в організації і волонтери – громадяни цієї країни.

“Такі талановиті люди різних професій з активною позицією роблять невелике, але кожна справа – це в результаті великий проєкт, який дає конечну ціль – допомогу Захисникам та пришвидшення Перемоги. Організація сценарію, акторська гра, виготовлення реквізиту, костюми, розпис “Зірок”, репетиції, відео/фото, а також злагоджена творча робота команди унікальних людей, співпраця з партнерськими організаціями @private_ukrainehilfe_paderborn та BiohausSchtiftung (дякуємо за допомогу) – це все гарна ідея, втілена у життя. Далі буде…”, додала Марія
Нагадаємо, Марія Буцонь є керівником гуртка образотворчого мистецтва “Акварелі” Будинку дитячої творчості.
Повідомити новину чи надіслати поезію можна на електронну пошту: nikopol-art@ukr.net.
