Проект “Небайдужі”: як волонтери допомагають адаптуватися переселенцям у Нікополі

З початку війни багато мешканців окупованих територій України знайшли прихисток у Нікополі. В нашому місті їм довелося починати будувати своє життя з початку. В той самий час небайдужі мешканці Нікополя вирішили допомогти переселенцям швидше адаптуватися у новому місті, створивши волонтерський проект під назвою “Небайдужі”.
NikopolART більш детально розпитав одну з ініціаторів проекту Альону Синегіну,
хто і як допомагає переселенцям у нашому місті.

– Альона, як і в кого виникла ідея створити волонтерську группу “Небайдужі”?

– Ідея виникла десь на десятий день війни. У Нікополі вже почали повідомляти про приїзд перших переселенців. І я постійно думала про те, що відчувають люди, які втратили все. Мій брат із дружиною у 2014 році були змушені кинути свій будинок, машину, усе майно в Донецьку й тікати. І я бачила, як вони багато років мучилися від невизначеності, страждали на синдром біженця, не могли соціалізуватися.

Розуміючи, що в такій ситуації опиняться ще більше українців, ніж у 2014-му, ми зі Світланою Готовкіною (волонтеркою, головою суспільної організації “Активна молодь Нікополя”) вирішили психологічно підтримати переселенців, показати їм наше прекрасне місто й дати опору, турботу, віру в те, що вони в безпеці й не самі. Людина легше адаптується в суспільстві, коли знаходить друзів за інтересами, коли влаштовує дітей у секції, освітні гуртки. Де дія та спілкування – там і соціалізація, підтримка.

Оскільки ми зі Світланою до війни влаштовували майстер-класи з фото й інші заходи, а також маємо творче оточення, то спочатку думали просто залучити до доброї справи своїх друзів і знайомих. Але соцмережі зробили свою справу, і у нас зібралася ціла команда волонтерів. Зрозуміли, що в Нiкополi багато небайдужих. Так і сформувалася команда.

волонтер Дар’я Постнікова

– Яка мета “Небайдужих”?

– Залишаючи свої будинки, своє звичне життя, люди в незнайомому місті насамперед думають про своє матеріальне забезпечення. На цьому етапі їм допомагають соцслужба й відповідні волонтери, надають житло та речі. Але, на жаль, невідомо, скільки триватиме війна. І цим людям треба адаптуватися до нового місця, нових умов, щоб жити далі, влаштовувати життя дітей. На цьому етапі переселенці часто залишаються сам-на-сам зі своїми запитаннями, страхами й невизначеністю. Особливо ті, хто тут не має ні родичів, ні знайомих.
«Небайдужi» – це психологи, педагоги, реабілітологи, а також творчі, активні та спортивні люди, які готові надавати свої послуги переселенцям безоплатно. Наша мета – надати психологічну підтримку, опору, познайомити з містом, відволікти від війни, налагодити соціальні зв’язки.

– Скільки волонтерів уже доєдналися до цієї групи?

– Наразі вже близько 50 волонтерів. Усі ці Люди – з великої літери, безмежно пишаюся ними й захоплююся їхніми душевністю та благородством. Дай боже, щоб наша група поповнювалася такими ж чудовими волонтерами. Ми запрошуємо долучитися до нас усіх охочих, із будь-якої сфери діяльності!

переселенці безкоштовно можуть відвідати заняття з акро-йоги

– Які майстер-класи можуть відвідати переселенці та якими послугами можуть скористатися з вашою допомогою?

Наразі є такі категорії допомоги:
– спорт: йога, фітнес, флай-йога, акройога, біг, слеклайн, стриппластика та стретчинг, тренування на свіжому повітрі;
– психологічна допомога для дорослих і дітей, а також для військових та жертв сексуального насильства, арт-терапія, медитація;
– розваги та творчість: прогулянки, фотопрогулянки, настільні ігри, книжковий клуб;
– творчі майстер-класи: малювання, ліплення, печворк, створення ляльок, фотосесії, МК для дітей тощо;
– оздоровлення: масаж, остеопатія, сеанси Access Bars, гвоздетерапія;
– освіта: мінідитсадок, уроки англійської мови й зарубіжної літератури, заняття з фінансової грамотності та розвитку бізнесу в кризових умовах, консультації щодо бухгалтерської звітності та податкового обліку, тренінги з фінансової грамотності, курси митних брокерів тощо.
А ще салони краси Beauty_akademy_nikopol безплатно роблять стрижки (дякую їм!). Запрошуємо й інших представників б’юті-сфери в нашу команду.

Дізнатися більше про всі послуги ви можете на сайті Nikopolnews, а також на нашій сторінці в інстаграмі – nebajduzhi_nikopol.

– Що треба переселенцю, щоб скористатися послугами?

Треба написати волонтеру й домовитися про зустріч. На першому занятті бажано показати документ із пропискою або свідоцтво внутрішньо переміщеної особи. Волонтер відразу скаже, як довго він надаватиме послугу безоплатно. Зазвичай цього часу достатньо, щоб людина адаптувалася.
І головне, не соромтеся. Українці горді, навіть у скруті соромляться приймати допомогу. Ми ж, волонтери, допомагаємо не з жалю, а з великої любові. За ці два місяці ми всі згуртувалися й поріднилися. Тож допомагаймо та приймаймо допомогу по-родинному.

Війна обов’язково колись закінчиться, але жити треба вже сьогодні.

 

Tagged: Tags