28 липня – День української Державності

 Вперше у 2022 році 28 липня українці святкуватимуть День української Державності.  Це свято було засноване президентом України Володимиром Зеленським, під час святкування 30-ї річниці Незалежності України 24 серпня 2022 року.

Також в цей день відзначається  День Хрещення Київської Русі — України. NikopolART розповідає про нове свято.

Сенс свята

Утверджувати зв’язок сучасних українців з багатьма поколіннями нашого народу, нагадати про багатовіковий державотворчий досвід, культуру, самобутність українців — це мета нового свята, Дня Української Державності.

У своєму зверненні президент Володимир Зеленський зауважив, що прийняти рішення атакувати Україну могли лише ті, хто зовсім не знає її історії. І саме про це має нагадати свято — що українців не зламати.

“Зараз у багатьох подвигах наших воїнів, у мудрості наших людей у боях, навіть просто в розмовах звичайних українців про те, що відбувається, ми можемо побачити приклади таких же характерів, як сотні років тому. Можемо побачити приклади такої ж хоробрості, такого ж ставлення до життя, і, найголовніше, – ставлення до України й до ворога”, наголосив він.

Також День Державності запроваджений зокрема для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Символіка 

“В основі концепції відзначення Дня Державності України покладена ідея утвердження зв’язку українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу, – йдеться у повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики. – Ця айдентика має викликати відчуття єдності”.

Усі охочі можуть користуватися дизайном та експозиційними макетами, шрифтами, логотипами, патернами та кольорами, розробленими до Дня Державності. Використання айдентики є безоплатним та не потребує додаткових погоджень і дозволів.

Кожен з тризубів у патерні до Дня Державності має своє значення. Вони є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності. Кольори також не випадкові — тілесний, малиновий (як на козацьких хорогвах), жовтий (як скотч у військових), синій з українського прапора.

 Як відзначатимуть День української Державності у Нікополі?

 

З нагоди свята у Нікополі відбудеться урочиста церемонія підняття Державного Прапора України  та покладання квітів до меморіалу «Захисник України» та пам’ятника Богдану Хмельницькому.

Tagged: Tags